Licznik odwiedzin:
Dzisiaj: 41 Wszystkich: 207682


WX: SQ5DCP, SQ5SUI, SQ5OUZ-1, SQ5OUZ-8

APRS:static, info

Królewskie Źródła - spotkanie krótkofalowców

Aktualności » Królewskie Źródła - spotkanie krótkofalowców

Królewskie Źródła 2021. Spotkanie Krótkofalowców.

06-11-2021  Zaczynamy o godzinie 10:00.

Zapraszamy na coroczne jesienne spotkanie krótkofalowców w Puszczy Kozienickiej.

Będzie to już czternaste spotkanie, którego pomysłodawcą i pierwszym organizatorem był nasz serdeczny kolega Paweł  SQ5LTL.  Kontynuując tradycję ja Piotr SQ5EF i Mariusz SQ7HGN postanowiliśmy też w 2021 roku zorganizować nasze doroczne spotkanie.

W tym roku odbędzie się w nieco zmienionej formie ze względu na remont drogi dojazdowej do rezerwatu Królewskie Źródła, Remont ma potrwać do końca tego roku. W związku z tym Nadleśnictwo Kozienice zaproponowało zorganizowanie spotkania przy Szkółce Leśnej Przejazd  i jednocześnie na początku Ścieżki Dydaktycznej „Śródborze”. Na miejscu jest wiata, stoły, ławki, oczywiście miejsce na ognisko, duży parking,  droga dojazdowa szlakowa ale w dobrym stanie. W trakcie spotkania o godz. 13:00 spacer  ścieżką przyrodniczo-leśną „Śródborze” z Panią przewodnik.

Zapraszamy aktywatorów, jest miejsce na powieszenie anten. KO01QM. PGA  KE02 Gmina Głowaczów, mało aktywna. SPFF-0476 Kozienicki Park Krajobrazowy.

 Jest też propozycja zorganizowania mini giełdy krótkofalarskiej.

Na miejscu będzie jak zwykle na naszych spotkaniach, ognisko, małe zaplecze gastronomiczne, kawa, herbata, naczynia jednorazowe. Oczywiście nie może zabraknąć super atmosfery, którą sami tworzymy.

Co do pogody. Spotkanie jesienne. Przypominam nasze stare powiedzenie „ Nie ma złej pogody, są tylko nieodpowiednio ubrani ludzie”. Może to dobra okazja na przetestowanie naszych ubrań przed nadchodzącym okresem zimowym. Więc wyciągamy z szafy  kurteczki, czapeczki, szaliki, rękawiczki i dobre buty, bo w planie wycieczka po lesie z przewodnikiem. Jesień ma swoje uroki i kaprysy. Może być ładnie, ciepło i słonecznie. Ale może też być zimno, wiać, padać deszcz ze śniegiem. Spotkania w tak parszywej pogodzie na pewno nie zapomniemy do końca życia. Może poniekąd na tym też polega cały urok tego spotkania. Puszcza Kozienicka jesienią, w całej swojej okazałości. Zresztą stałych bywalców chyba już nic nie jest w stanie zaskoczyć.

Dojazd nie jest skomplikowany. Jadąc drogą 737 Radom -  Kozienice, skręcamy na miejscowość Brzóza. Po 4 km jazdy drogą asfaltową, przed wsią Przejazd skręcamy w oznakowaną drogę szlakową Szkółka Leśna „Przejazd” i Ścieżka dydaktyczna „Śródborze”. Po 700 m jazdy tą drogą docieramy na miejsce. Współrzędne w układzie WGS 84 to: 51,52633 N  21,40241 E. Dla ułatwienia dodałem też mapkę i zdjęcia. W razie ja by jednak ktoś nie mógł do nas trafić, proszę wołać na 145.550 MHz.

Oczywiście nie jest to spotkanie tylko dla krótkofalowców. Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane, znajomych, kolegów. Osoby zainteresowane krótkofalarstwem, tych, którzy chcieliby nas poznać, zgłębić temat czy zobaczyć prace radiostacji krótkofalowej w warunkach terenowych. Na pewno podpowiemy jak zrobić licencje i przyłączyć do nas.

Proszę o udostępnianie, powiadamianie znajomych i jak najszersze rozpowszechnienie.

Chęć przybycia można zgłaszać na stronie.  http://krolewskie-zrodla.eu

Chętnie odpowiem na wszelkie dodatkowe pytania. 530 537 335. sq5ef-poland(at)o2.pl

Zapraszam i serdecznie pozdrawiam Piotr SQ5EF.